Apartamento Aconchegante Pe Na Areia
| Wi-Fi | Gratis parkering | Simbassäng Oändlighetspool |
| Privat strand Strand | Barnvänligt Barnpool | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Apartamento Aconchegante Pe Na Areia Itanhaém har ett strandnära läge i Itanhaém, cirka 5 minuter till fots från Praia do Sonho. I den här lägenheten med 2 sovrum kan du koppla av vid en infinity-pool eller besöka Gruta Nossa Senhora De Lourdes, som ligger mindre än 650 meter bort.
Populära attraktioner i området inkluderar Pedra Do Cachorro, ungefär 13 minuter bort till fots. Gästerna kommer också att hitta Ecosurf, mindre än 950 meter bort. Det tar 10 minuter med bil att se Praia Itanhaem.
Den här 93 m² stora lägenheten har balkong, terrass och vardagsrum och vetter mot havet.
Boendet erbjuder kylskåp, ugn och köksredskap. Apartamento Aconchegante Pe Na Areia ligger några meter från busshållplatsen. Njut av din vistelse på en terrass.
- Lokala sevärdheter
- Garden of Brazilian Legends600 m
- Gruta Nossa Senhora De Lourdes550 m
- Praia Das Conchas350 m
- Convent of Nossa Senhora da Conceicao1,6 km
- Paroquia Santa Teresinha Do Menino Jesus Cmps1 km
- Bed Anchieta250 m
- Pedra Do Cachorro800 m
- Uai1,8 km
- Mulheres de Areia Monument650 m
- Belas Artes-Itanhaems kyrka1000 m
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats108 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- Inga husdjur
- Hiss
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Oändlighetspool
- Strand
- Grill faciliteter
Service
- Affärer/kommersiell service
På rummet
- Sittgrupp
- Terrass
- Matbord
- LCD-TV
- Barnpool
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilka är de mest populära sevärdheterna i närheten av Apartamento Aconchegante Pe Na Areia?
Gruta Nossa Senhora De Lourdes samt Praia do Sonho är några av de sevärdheter som ligger i närheten av Apartamento Aconchegante Pe Na Areia. - ❓
Hur många gäster kan bo på Apartamento Aconchegante Pe Na Areia?
Upp till 6 gäster kan bo på Apartamento Aconchegante Pe Na Areia. - ❓
Har Apartamento Aconchegante Pe Na Areia en pool på plats?
Apartamento Aconchegante Pe Na Areia har en infinity-pool.